Porady

Pożyczka na raty przez internet bez zaświadczeń bez bik od 18lat

pożyczka na raty przez internet bez zaświadczeń bez bik

 Coraz częściej korzystamy z usług parabanków, które w szybki i komfortowy sposób oferują nam pieniądze. Nie zawsze jednak wystarczy nam tzw. chwilówka – w sytuacjach, kiedy potrzebujemy nieco wyższej kwoty i długiego czasu na spłatę zobowiązania, powinniśmy wybrać raczej pożyczkę na raty online.

             Pożyczka na raty przez internet bez zaświadczeń – czym właściwie jest?

Tego typu pożyczka najczęściej oferuje nam dużo wyższy zastrzyk gotówki niż w przypadku krótkoterminowych zobowiązań – a więc w wielu przypadkach jest niesamowicie korzystna. To my sami najczęściej określamy dokładną kwotę, oraz okres spłaty (w ramach nadanych przez firmę udzielającą pożyczki oczywiście), jest więc to rozwiązanie szybkie, elastyczne, wygodne i na dłuższą metę nie obciąża aż tak mocno domowego budżetu. Sama procedura zazwyczaj odbywa się wyłącznie za pośrednictwem internetu, ale niektóre podmioty oferują nam dostarczenie umowy kurierem. W zależności od firmy, w której postanowimy zaciągnąć pożyczkę, możemy liczyć nawet na 25 000 złotych, a w niektórych przypadkach okres spłaty rozciągnięty jest aż do czterech lat.

            Pożyczka na raty przez internet bez zaświadczeń, bez BIK

            Wiele osób zastanawia się na pewno, czy coś takiego jak pożyczka na raty przez internet bez zaświadczeń o dochodach, bez BIK i bez innych weryfikacji, jest w ogóle możliwa. Śpieszymy z odpowiedzią – i tak, i nie. Otóż pożyczki na te większe kwoty, zazwyczaj są obarczone koniecznością wykazania stałego źródła dochodów, a my sami jesteśmy weryfikowani przez systemy BIK, BIG, KRD, ERIF, etc., które mają sprawdzić czy nie posiadamy innych zobowiązań, które potencjalnie mogą nam uniemożliwić spłaty nowego, które właśnie zaciągamy. Ale tu na scenę wkraczają kolejne mechanizmy. Otóż parabanki są generalnie dosyć chętne do udzielania nam pożyczek i zaświadczenia nie zawsze są wymagane, a nawet jeśli, można na nie „przymknąć nieco oko”. Co do samego BIK tu sprawa wygląda jeszcze inaczej – nie jest to w końcu jedyny system weryfikacji dłużników. Natomiast część firm, w przypadku pożyczek na mniejsze kwoty (chociaż potrafią one sięgać nawet do 15 000 złotych!) pozwala nam na skorzystanie z ich usług bez konieczności okazywania zaświadczenia o dochodach. Z drugiej jednak strony, pierwsza pożyczka jaką zaciągamy w danej instytucji, jest zazwyczaj niższa, nie przekracza 10 000 złotych. W ten sposób parabank może się dodatkowo zabezpieczyć przed potencjalnymi stratami.

Wracając do BIK-u – stanowcza większość parabanków bada, weryfikuje bazy dłużników, poprzez systemy takie jak BIK – Biuro Informacji Kredytowej, KRD – Krajowy Rejestr Długów, BIG – Biuro Informacji Gospodarczej, InfoMonitor, ERIF – jeszcze inne Biuro Informacji Gospodarczej, KBIG – Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej. Natomiast co ciekawe – nie zawsze kierują się tym podczas dawania pożyczki! Osoby ze złą historią kredytową, również mają szansę na zaciągnięcie takiego zobowiązania – nie we wszystkich przypadkach oczywiście, ale możemy spokojnie próbować, ewentualnie skonsultować się z działem obsługi klienta danego parabanku przed próbą uzyskania pożyczki.

Temat nie kończy się w tym miejscu. Jeśli do tej pory korzystaliśmy z usług firm, które umieszczały naszą historię kredytową w systemie BIK, możemy spróbować zaciągnąć pożyczkę od podmiotu, który działa na np. BIG, KBIG, KRD, z wykluczeniem BIK. Nie zawsze będzie to możliwe, ale czasami trzeba się trochę nagłowić by osiągnąć nasze cele.

Ofert parabanków na rynku jest wiele – a tendencja jest taka, że wkrótce możemy spodziewać się ich jeszcze więcej – Polacy chętnie biorą pożyczki, szczególnie te długoterminowe. Otwiera to nowe możliwości przed nami – niektóre podmioty będą wymagać zaświadczenia o dochodach, dobrej historii kredytowej, a inne mogą pójść w zupełnie inną stronę – w wysoką przyznawalność pożyczek przy minimalnej weryfikacji danych. Wystarczy więc dobrze poszukać – ale wracając do meritum – tak, pożyczka na raty online bez BIK i bez zaświadczeń jest jak najbardziej możliwa, ale wymaga od nas kilku działań, np. sprawdzenia wielu różnych ofert.

            Co z wymogami wiekowymi – w jakim wieku mogę zaciągnąć pożyczkę online bez zaświadczeń?

Pożyczka przez internet bez zaświadczeń na raty od 18 lat jest czymś raczej niespotykanym, chociaż to jest minimalny wiek, który pozwala nam na korzystanie z takich usług. Większość firm wymaga przynajmniej 21 lat, a za górną granicę przyjmuje się 75 – 78 lat. No i oczywiście przydatny może być rachunek bankowy, oraz telefon komórkowy do weryfikacji naszych danych, jako pożyczkobiorcy. Ale na tym polu ponownie – ofert jest wiele, wszystko zależy od parabanku, z którego usług zdecydujemy się skorzystać. Na szczęście istnieje wiele zestawień ofert, dzięki czemu możemy wybrać tę najbardziej korzystną dla nas (dlatego też warto sprawdzać rankingi dogłębnie, a nie skupiać się na pierwszych trzech miejscach – niektóre podmioty oferują nam usługi, które akurat w naszym przypadku będą szczególnie korzystne, natomiast nie są na tyle korzystne dla ogółu społeczeństwa by wygrywać w rankingu).

             Pożyczka na raty przez internet bez zaświadczeń o dochodach wiąże się również z niebezpieczeństwem – warto to trochę przemyśleć

Jeśli nie dysponujemy stałym źródłem zarobków, albo tym bardziej mamy już w tym momencie problemy z rosnącym zadłużeniem, być może warto przemyśleć decyzję o kolejnej pożyczce kilkukrotnie. W takich sytuacjach może zainteresować nas kredyt konsolidacyjny – kredyt na spłatę zadłużenia. Pożyczki długoterminowe są oczywiście atrakcyjne i nie ma nic złego w zaciąganiu zobowiązań tego typu, jeśli znamy wszystkie możliwe konsekwencje i wiemy, że to „udźwigniemy”. Długoterminowość takich ofert, to coś co z jednej strony działa na naszą korzyść – raty są dużo mniejsze, ale też na nie korzyść – możemy stracić pracę, albo ulec wypadkowi i mieć problem ze spłatą. W takich skrajnych sytuacjach pozostaje nam skontaktować się z firmą, która udzieliła nam pożyczki i postarać się o znalezienie wspólnego rozwiązania zaistniałej sytuacji. Być może pomoże nam wydłużenie okresu spłaty, albo też jakaś inna, doraźna pomoc – w każdym razie warto postarać się o to, aby problemy ze spłatą pożyczki nie spotęgowały się do takiego stopnia, że będziemy mieć na karku windykatora, a później komornika. Pożyczkodawcy zazwyczaj są instytucjami z którymi można się dogadać, w końcu im też zależy na tym, abyśmy spłacili nasze zobowiązania „zgodnie z planem”, a nie musieli wchodzić na drogę prawną.

W każdym razie, nigdy nie powinniśmy ignorować wezwań do zapłaty, nawet tych przedsądowych, tzw „monitów”. Po pewnym okresie czasu może dojść do egzekucji komorniczej – próby przejęcia części majątku przez komornika. A więc wybierając pożyczkę, zróbmy to zgodnie z zasadami zdrowego rozsądku – zastanówmy się jaką kwotę jesteśmy w stanie spłacić, i w jakich ramach czasowych, nie śpieszmy się, wszystko dokładnie przekalkulujmy – rozwaga przede wszystkim.

Napisz komentarz

You may also like